Sufit napinany satyna i mat

Sufit napinany satynowy lub matowy to świetna alternatywa dla tradycyjnych sufitów z karton-gipsu. Idealnie równe i gładkie bez pęknięć i rys. Dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Oba zapewniają efekt perfekcyjnie gładkiej płaszczyzny. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń. Za sprawą dodatkowego podświetlenia dodadzą szczególnego charakteru każdemu wnętrzu.

Sufit napinany satynowy a matowy

Sufit satynowy jest gładszy niż matowy. Satyna delikatnie odbija światło, a efekt jest subtelny i stonowany. Doskonale sprawdzi się w stylowych, eleganckich wnętrzach, w których dominują wyraziste dodatki. To najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli nie możesz wybrać pomiędzy typowo matowym i błyszczącym wykończeniem. Sufit matowy o wykończeniu nieodbijającym światła przypomina efekt tradycyjnego malowania farbą na tynku lub płytach karton-gipsowych.

Czym różni się sufit satynowy od tradycyjnego sufitu?

Czym różni się rozwiązanie wykorzystujące folię napinaną od klasycznej farby? Przede wszystkim doskonale gładką powierzchnią sufitu satynowego lub matowego. Z pomocą typowych metod nie ma możliwości uzyskania takiego wykończenia. Dodatkowo sufit napinany satynowy nie jest narażony na pęknięcia ani rysy, nie wymaga ponownego malowania po kilku latach i doskonale się czyści. Montaż to zwykle około jeden dzień roboczy i nie powoduje zabrudzenia całego pomieszczenia. Sprawdź też naszą ofertę sufitów napinanych z lustrzanym wykończeniem.